Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 7256096



*

nr 725 6096


Tavla

Keramik, Kina, 19x12


Utrop:

600 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2011
kl 19:32:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/11 23:33:32 1      500 kr
10/11 23:53:48 2      200 kr
10/11 23:54:02 2      300 kr
10/11 23:54:19 2      400 kr
10/11 23:55:09 2      600 kr
14/11 19:26:43 3      600 kr
14/11 19:27:03 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavla
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 8023 Tavla
    trä, Rustic Marlin, USA, 34x51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:28
  • 8116 Textiltavla
    Kopia, yttermått inklusive ram: 71x197 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr